Toruń: w te czwartki do końca roku krwiobus stawać będzie przed urzędem

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 13 lutego 2017 14:54

Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, w którym można honorowo oddać krew, stanie w czwartek (16 lutego) przed Urzędem Marszałkowskim na placu Teatralnym w Toruniu. Akcję powtarzana będzie w każdy trzeci czwartek miesiąca.

Toruń: w te czwartki do końca roku krwiobus stawać będzie przed urzędem
Podczas styczniowej akcji (19 stycznia) oddawania krwi przed urzędem marszałkowskim zebrano 13,05 l krwi. Fot. Archiwum

Jak przypomina Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, wizyta w ambulansie rozpoczyna się od wypełnienia kwestionariusza i rejestracji oraz pobrania próbki krwi i badania lekarskiego. Sam pobór trwa około 5-10 minut (pobierana jest najczęściej jedna jednostka krwi pełnej, czyli 450 ml), a po nim następuje 15 minutowy odpoczynek, po którym dawca odbiera ekwiwalent kaloryczny (czekolady i sok). Więcej informacji na stronie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

W tym roku ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie stawał przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego w każdy trzeci czwartek miesiąca (z wyjątkiem czerwca) w godzinach 13-17: 16 lutego, 16 marca, 20 kwietnia, 18 maja, 20 lipca, 17 sierpnia, 21 września, 19 października, 16 listopada, 21 grudnia.

Podczas styczniowej akcji (19 stycznia) oddawania krwi przed Urzędem Marszałkowskim zarejestrowały się 33 osoby, krew oddało 29 osób, z czego 8 dawców pierwszorazowych, a łączna objętość zebranej krwi to 13,05 litra.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum