Toruń: szpitale porozumiały się w sprawie dyżurów

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 02 stycznia 2014 10:53

Od 1 stycznia Specjalistyczny Szpital Miejski w Toruniu nadal będzie przyjmować pacjentów na ostry dyżur. Placówka porozumiała się z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym im. Ludwika Rydygiera w Toruniu, która miała od 2014 r. przejąć opiekę nad takimi przypadkami.

Toruń: szpitale porozumiały się w sprawie dyżurów

Na mocy porozumienia w dni nieparzyste ostry dyżur będzie prowadzony w szpitalu miejskim.  Szpital wojewódzki będzie natomiast przyjmować w dni parzyste.

Jak już pisaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl, spór dotyczący ostrych dyżurów wybuchła przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy w miejskiej placówce podjęto decyzję o nieprzyjmowaniu pacjentów od 1 stycznia. Dyrekcja tłumaczyła to brakiem szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR) oraz niewielkimi środkami, jakie dostaje od NFZ na działania ratunkowe.

Czyt. także: Toruń: będzie porozumienie w sprawie ostrych dyżurów?

SOR wyposażony musi być w specjalistyczny sprzęt medyczny pozwalający na przyjmowanie i ratowanie życia w nagłych przypadkach. W Toruniu istnieje tylko jeden oddział tego typu. Znajduje się w szpitalu wojewódzkim.

Samorząd miasta zapowiada, że pomoże wyposażyć szpital miejski we właściwy sprzęt, aby w mieście funkcjonowały dwa SOR-y. Spotkanie w tej sprawie ma odbyć się 9 stycznia.

Więcej: www.pomorska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum