torun.pl/Rynek Zdrowia | 17-11-2016 09:45

Toruń: powstaną grupy wsparcia dla osób otyłych

Miasto będzie walczyło ze zbędnymi kilogramami swoich mieszkańców za pozyskane środki finansowe z Ministerstwa Zdrowia na prowadzenie grup wsparcia dla osób otyłych.

Dla uczestników projektu stworzona zostanie oferta wspomagająca odchudzanie, w tym zajęcia z pilatesu i nordic walking. Fot. Archiwum

Jak podaje Izabela Miłoszewska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia, w ramach przedsięwzięcia organizowane będą grupy wsparcia dla osób dorosłych w wieku 40-60 lat (dwie grupy wsparcia 10-15 osobowe, max. 30 osób) oraz dzieci i młodzieży w wieku 5-15 lat przy wsparciu rodziców (cztery grupy wsparcia 10-15 osobowe, max. 60 osób).

Spotkania grup (prowadzone przez psychologa/dietetyka) będą się odbywały raz w tygodniu w okresie od listopada 2016 r. do 31 marca 2017 r.

Każdy z uczestników grupy będzie mógł skorzystać z porad m.in. telefonicznych konsultacji z dietetykiem i psychologiem. W celu utrzymania odpowiedniego poziomu motywacji uczestnika dietetyk/psycholog, którzy będą nadzorować przebieg realizacji programu planu żywieniowego, wspierać w przypadku problemów i w dążeniu do założonego celu.

Dla uczestników projektu stworzona zostanie oferta wspomagająca odchudzanie - zajęcia aktywizujące (np. pilates, nordic walking), których intensywność dostosowana będzie do możliwości danej grupy. Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu.

Więcej: www.torun.pl