Toruń: połączone stacje dializ mają nową siedzibę

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 11 sierpnia 2014 12:01

Stacje dializ prowadzone przez Fresenius Nephrocare Polska w Toruniu, zostały połączone i przeniosły się do obiektu w Szpitalu Specjalistycznym dla Dzieci i Dorosłych.

Obie stacje dializ do tej pory mieściły się w szpitalnych budynkach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Rydygiera przy ul. Św. Józefa oraz Szpitala Specjalistycznego dla Dzieci i Dorosłych przy ul. Konstytucji 3 Maja. To właśnie na terenie tego drugiego obiektu, w niewykorzystanych pomieszczeniach szpitalnych powstała nowoczesna stacja dializ, mogąca pomieścić personel i pacjentów z obu ośrodków.

Połączenie stacji dializ i powstanie jednego, większego centrum podyktowane były warunkami przetargowymi z postępowania z 2013 r., na mocy którego obie stacje dołączyły do sieci Centrum Dializ Fresenius.

Na potrzeby stacji dializ zostały gruntownie przebudowane niewykorzystane pomieszczenia szpitalne. Inwestycja trwała od marca br. Nowe Centrum Dializ Fresenius mieści się na parterze i pierwszym piętrze budynku szpitalnego i zajmuje powierzchnię 540 m kw.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum