Toruń: liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 zwiększona do 71, wolnych 17

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 października 2020 11:12

Do 71 wzrosła liczba łóżek przeznaczonych dla pacjentów covidowych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. Zajęte są obecnie 54, a 17 pozostaje wolnych. Chorzy na COVID-19 korzystają z 3 na 4 dostępne dla nich w placówce respiratory.

Toruń: liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 zwiększona do 71, wolnych 17
Fot. Shutterstock

- W tym tygodniu liczba miejsc dla pacjentów z COVID-19 w naszym szpitalu zwiększyła się do 71 - poinformował PAP rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu Janusz Mielcarek.

Poinformował, że dodatkowe 20 miejsc stworzono w ramach nowego oddziału szpitala zakaźnego (jednostka szpitala zespolonego). Łącznie na trzech oddziałach przy ul. Krasińskiego dostępnych jest 67 łóżek. Dodatkowo do 4 (z dwóch) zwiększona została liczba łóżek do intensywnej terapii pacjentów z COVID-19, gdzie możliwe jest podłączenie do respiratora.

- Docelowo chcemy zwiększyć liczbę takich łóżek do ośmiu - poinformował Mielcarek.

Przekazał, że obecnie na 71 łóżek w jego szpitalu, które są przeznaczone dla pacjentów z COVID-19, zajętych jest 54, a 17 pozostaje wolnych.

Prezes Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Lekarskiej lek. dent. Wojciech Kaatz powiedział w środę PAP, że są pozytywne przykłady z ostatnich dni. Wskazał, że zespół Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu - z własnej inicjatywy - przygotował w szpitalu zakaźnym dodatkowy 20-łóżkowy oddział dla pacjentów z COVID-19.

Rzecznik prasowy szpitala podkreślił, że oczywiście stworzenie dodatkowych łóżek dla pacjentów z COVID-19 wymusiło przesunięcie do opieki nad nimi personelu z innych oddziałów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum