Toruń: ewakuacja pacjentów oddziału neurologii

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2015 16:32

Do czwartku (5 marca) ostatni pacjenci oddziału neurologicznego w toruńskim szpitalu na Bielanach mają zostać ewakuowani. Powód - część lekarzy specjalistów nie podpisała nowych kontraktów.

Toruń: ewakuacja pacjentów oddziału neurologii

Według dyrekcji chodziło o pieniądze. W placówce pojawią się kontrolerzy z Narodowego Funduszu Zdrowia - informuje TVN24.

Janusz Mielcarek, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu potwierdził, że oddział jest ewakuowany i - jak zaznaczył - jest to związane z niepodpisaniem kontraktów przez część lekarzy - specjalistów neurologii.

Lekarze wydali oświadczenie, w którym przekonują, że chodzi nie tylko o pieniądze i nie o tak duże, jak podaje dyrekcja, ale bardziej o warunki płacy i pracy.

W chwili, gdy zapadła decyzja o ewakuacji, na oddziale przebywało prawie 30 osób. Do tej pory ewakuowano ok. 20 osób. Pozostali pacjenci to najtrudniejsze przypadki. Ewakuowane osoby trafiły do szpitali oddalonych nie dalej niż 50 km. Niektórzy chorzy zdecydowali się wrócić do domu.

Do czasu opuszczenia oddziału przez wszystkich pacjentów opiekę nad nimi sprawuje neurochirurg, który został sprowadzony na oddział z miejscowej przychodni.

Oddział jest ewakuowany, bo minęły terminy wypowiedzenia tych kontraktów, które nie zostały przedłużone pod koniec roku.

Więcej: www.tvn24.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum