Toruń: czy nowa stacja dializ ma szansę na kontrakt?

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 06 stycznia 2010 12:58

4 stycznia w Toruniu ruszyła nowa stacja dializ. Placówka nie podpisała jeszcze kontraktu z NFZ, ale dializy się odbywają, a pacjenci nie płacą za zabieg.

Toruń: czy nowa stacja dializ ma szansę na kontrakt?
Kto sfinansuje dializy w nowej stacji w Toruniu?

Właścicielem Międzynarodowego Centrum Dializ przy Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. M. Kopernika jest firma Euromedic. Jej przedstawiciele podkreślają, że każdy, kto ma ważne ubezpieczenie, otrzyma w  stacji dializ bezpłatną pomoc.

– Rzeczywiście, na razie kontrakt z Funduszem nie jest podpisany. Mamy zaplanowanych w najbliższym czasie kilka spotkań w tej sprawie. Stacja pracuje, pacjenci są dializowani. Co dalej? Na razie trudno powiedzieć, ale to nie jedyna nasza stacja i sądzę, że jakość oraz standard będą naszą najlepszą rekomendacją – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Piotr Janicki, prezes firmy Eromedic.

Barbara Nawrocka, rzecznik Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Bydgoszczy podkreśla jednak, że ze względu na trudną sytuację finansową Funduszu nie ma szans na rozpisanie konkursu ofert, do którego mogłaby przystąpić nowa stacja dializ.

– Na naszym terenie jest wystarczająca liczba stacji dializ, które zabezpieczają w pełni potrzeby pacjentów. Funkcjonujące dotychczas ośrodki mają podpisane umowy długoletnie, z czasem realizacji do końca 2010 roku, i te kontrakty realizujemy przede wszystkim – wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Barbara Nawrocka.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum