Toruń: bezdomni będą mieć własną przychodnię

Autor: Nowości Dziennik Toruński/Rynek Zdrowia • • 04 kwietnia 2019 09:43

Fundacja NEUCA dla Zdrowia otwiera w najbliższy piątek (5 kwietnia) w Centrum Pielęgnacji Caritas w Toruniu pierwszą w tym mieście Przychodnię "Otwarte Drzwi", dla osób bezdomnych i nieposiadających ubezpieczenia.

Toruń: bezdomni będą mieć własną przychodnię
Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

W Centrum Caritasu wydzielono niewielki pokój, w którym znalazły się: kozetka, biurko i szafka z lekami. Przyjmowani tu pacjenci będą mogli liczyć na poradę medyczną i podstawowe leki przeciwbólowe. W szczególnych przypadkach chorzy mają być kierowani na dalszą diagnostykę .

Pacjentami będą opiekować się studenci Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA Poland, działający pod okiem lekarza z Chełmży, Małgorzaty Święconek-Strąkowskiej.

Studenci medycyny mają już doświadczenie w prowadzeniu tego typu poradni. Od dwóch lat pomagają  bowiem nieubezpieczonym w Bydgoszczy, w Przychodni "Otwarte Drzwi". 

W bydgoskiej przychodni studentów podczas dyżurów wspiera regularnie poza internistą m.in. chirurg, endokrynolog, pulmonolog, ginekolog, a gabinet ma na wyposażeniu aparat do badania USG, który studenci wygrali w konkursie.

Nieubezpieczeni z Torunia po raz pierwszy skorzystają z pomocy przychodni w najbliższy piątek (5 kwietnia) w godzinach 12-15 w Centrum Pielęgnacji Caritas.

Więcej: nowosci.com.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum