Toruń: akcja Szpik City

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 30 marca 2010 12:03

W auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika trwa dwudniowa akcja badań potencjalnych dawców szpiku kostnego "Szpik City: Toruńska Kropla Życia".

Dzięki dawstwu szpiku można uratować życie wielu chorym na białaczkę.

Akcję zorganizowały Fundacja na Rzecz Hematologii oraz Stowarzyszenie Chorych na Białaczkę. Za pobieranie krwi potrzebnej do przebadania antygenów potenjcalnego dawcy odpowiada Fundacja Przeciwko Leukemii, która prowadzi też rejestr dawców szpiku.

Podczas pierwszego dnia zarejestrowano 185 osób. Akcja „Szpik City: Toruńska Kropla Życia” była szeroko rozreklamowana w internecie.

– Promowaliśmy ją na facebook'u, myspace, naszej-klasie, twitterze i wielu innych. Internet, szczególnie korzystanie z portali społecznościowych wymaga najmniejszych nakładów finansowych. Poza tym pozwala dotrzeć do młodych dawców, a to oni są najcenniejsi, gdyż pozostają w rejestrze dawców przez dziesiątki lat – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Marcin Ostajewski, współogranizator akcji.

Na serwisach nie tylko można było dowiedzieć się wszystkiego o przeszczepach szpiku i samej akcji, ale potwierdzić udział w niej. To daje organizatorom wyobrażenie o tym, ile osób chętnych zgłosi się w danym dniu.

W 2009 r. podczas akcji Szpik City udało się pozyskać w Toruniu aż 426 potencjalnych dawców szpiku kostnego. Na początku marca w czasie pierwszej takiej akcji w Koninie zarejestrowano aż 147 młodych dawców.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum