Toruń: UMK rozpocznie współpracę z Coma Science Group

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 października 2011 11:29

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu rozpocznie współpracę z Coma Science Group, światowym liderem w badaniach nad zaburzeniami świadomości.

Toruń: UMK rozpocznie współpracę z Coma Science Group
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Gazeta Wyborcza, rok akademicki na kierunku kognitywistyka na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu otworzył dr Andrea Soddu, fizyk kwantowy, neurolog i specjalista od rezonansu magnetycznego z Coma Science Group.

Przyznaje on, że przyjechał głównie po to, by podyskutować o współpracy naukowej z Toruniem i Gdańskiem dotyczącej wspólnych badań nad zaburzeniami świadomości. Współpraca ma dotyczyć nie tylko pacjentów w śpiączce, ale i po udarze.

Toruńska część badań będzie prowadzona w Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii, jakie powstaje na Bielanach. W budynku za 71,5 mln zł znajdzie się około 60 nowoczesnych laboratoriów, w których naukowcy z kraju i zagranicy będą prowadzić badania. Finansowana głównie z unijnych funduszy budowa zakończy się w przyszłym roku.

Coma Science Group działa na belgijskim Uniwersytecie w Liege. Grupa funkcjonuje dzięki pieniądzom uczelni, rządu, rozmaitych fundacji (np. Medycznej Fundacji Królowej Elżbiety) i Unii Europejskiej.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum