Tomografia w Pińczowie dostępna w ramach NFZ

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 28 lipca 2014 12:17

Pracownia tomografii komputerowej działająca przy Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii "Intercard" w Pińczowie uzyskała kontrakt z NFZ na wykonywanie badań tomograficznych.

Pacjenci ze skierowaniem lekarza ubezpieczenia zdrowotnego mogą bezpłatnie korzystać z badań diagnostycznych - poinformowało biuro prasowe spółki "Intercard".

Dotychczas pacjenci z Pińczowa i okolic wymagający diagnostyki tomografem komputerowym musieli korzystać z pomocy pracowni zlokalizowanych w innych miastach województwa świętokrzyskiego.

Dzięki uzyskaniu przez "Intercard" kontraktu z NFZ w Pińczowie można wykonać bezpłatnie dla pacjentów m.in. tomografię głowy, zatok, kręgosłupa oraz miednicy. Wykonywane są także badania angiograficzne naczyń naczyń klatki piersiowej w kierunku zatorowości.

Placówka w Pińczowie dysponuje nowoczesnym tomografem komputerowym typu otwartego, który nie wymaga zamykania pacjentów w specjalnej kapsule, co znacząco poprawia komfort badania dla osób poddawanych diagnostyce.

Warunkiem bezpłatnego wykonania badania tomografii komputerowej jest ważne skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego z poradni specjalistycznej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum