Tomaszów Maz.: hospicjum może stracić lokal, winny program 500+?

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 09 marca 2016 21:05

Niepubliczny Zakład Opieki Paliatywno-Hospicyjnej to jedyna taka placówka w pow. tomaszowskim, która ma kontrakt NFZ. Teraz może stracić lokal wynajmowany od lat od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. MOPS chce wykorzystać te pomieszczenia dla realizacji programu 500+.

Fot. archiwum

Hospicjum ma pod opieką ok. 80 osób. Zakład mieści się na 140 mkw., które od 10 lat wynajmuje w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tomaszowie. Gdy rozpoczynał tam działalność, przystosował pomieszczenia do swoich potrzeb i wymogów NFZ. Teraz władze miasta i dyrekcja MOPS-u chcą wypowiedzieć placówce umowę najmu, tłumaczą to potrzebą wykorzystania tych pomieszczeń na zadania MOPS-u, związane z realizacją programu 500 +.

Zakład oferujący opiekę hospicyjną lokal początkowo miał opuścić przed 1 kwietnia. Kierownictwo hospicjum otrzymało od magistratu propozycje dwóch innych lokali: w DPS-ie oraz w budynku, w którym mieści się dom dziennego pobytu dla seniorów. Niestety przeprowadzka to wydatki związane z adaptacją tych pomieszczeń, zgodnie z wymogami NFZ.

Dr Alina Goska, kierowniczka hospicjum, właśnie otrzymała do podpisania porozumienie, z którego wynika, że zakład powinien opuścić budynek do końca czerwca. Zarząd dotychczas nie podpisał porozumienia. Jeśli do czerwca nie przeniesie się do nowego lokum straci kontrakt na realizację usług w ramach NFZ. 

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum