Testują nauczycieli na przeciwciała koronawirusa. Wyniki - zdumiewające

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Zdrowia • • 12 lutego 2021 09:05

W Muszynie trwają intensywne badania nauczycieli i personelu obsługi szkół i przedszkoli na przeciwciała koronawirusa. Wykryto je aż u 65 proc. badanych!

Testują nauczycieli na przeciwciała koronawirusa. Wyniki - zdumiewające
W Muszynie trwają intensywne badania nauczycieli i personelu obsługi szkół i przedszkoli na przeciwciała. Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

"W Muszynie trwają intensywne badania nauczycieli i personelu obsługi szkół i przedszkoli na przeciwciała. Wyniki badań są zdumiewające.
Otóż aż 65% badanych ma wytworzone przeciwciała" - napisał w czwartek (11 lutego) w mediach społecznościowych burmistrz Muszyny Jan Golba. 

Podkreśla, że specjaliści od COVID -19 powinni to skomentować i zastanowić się nad prawdziwą strategią walki z koronawirusem i wprowadzanymi obostrzeniami.

Lokalny serwis dts24.pl przypomniał też w czwartek o innych wynikach badań - chodzi o  pracowników nowosądeckiego Newagu (producent taboru szynowego, wagonów). Jak się okazało, spośród 1354 pracowników aż 697 osób (51,5 proc. załogi) posiadało przeciwciała. Tylko 150 badanych wiedziało, że są zakażeni Covid-19 - dla reszty obecność przeciwciał była niespodzianką.

Tymczasem w trakcie pięciu dni ogólnopolskiej akcji badań przesiewowych nauczycieli i pracowników administracyjnych szkół, w których wymazy pobrano od blisko 134 tys. osób, pozytywny test na obecność koronawirusa otrzymały jedynie 2422 osoby. Badania te poprzedziły powrót uczniów klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych do nauki stacjonarnej w szkołach (od 18 stycznia).

Czytaj także: Burmistrz: 65 proc. nauczycieli ma przeciwciała. Prof. Wąsik: to nie oznacza, że byli zakażeni koronawirusem

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum