Terenowy samochód dla podkarpackiego dziecięcego hospicjum

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2009 11:14

Kiedy śnieg zasypie górskie drogi, to trudno zwykłym samochodem dojechać do tych najbardziej potrzebujących podopiecznych podkarpackiego hospicjum dla dzieci. Dlatego też, jako największy dar dr Jolanta Żółta - wraz z wszystkimi pracującymi w Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci - przyjęła ofiarowany samochód terenowy. Teraz będzie można, nawet w trudnych zimowych warunkach, dotrzeć do dzieci mieszkających w trudno dostępnych rejonach Pogórza Dynowskiego.

Ów samochód to dziesięcioletnia, ale wyremontowana gruntownie terenowa honda - dar ludzi gorących serc, którzy chcą pozostać anonimowi. O tym, że hospicjum bardzo potrzebuje samochodu, którym można by dojechać w trudno dostępne górskie rejony dowiedzieli się z radia, od znajomych. I tak stworzył się wianuszek ludzi, którzy mogą i chcą zrobić coś dla innych.

- Taki samochód był naszym marzeniem. Zwłaszcza zimą, przy dużych opadach śniegu było trudno, czasem wręcz było to niemożliwością aby dojechać do dzieci, które mieszkają w rejonach pogórza. A przecież są sytuacje, kiedy przyjazd lekarza jest konieczny. Teraz będzie nam zdecydowanie łatwiej - mówi Jolanta Żółta.

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci nie czeka na darczyńców z założonymi rękami. Rozpoczęły się już przygotowania do drugiej aukcji dzieł sztuki, z której dochód pomógłby zaspokoić niektóre potrzeby hospicjum. W ubiegłym roku, w akcji która powstała bardzo spontanicznie udało się zebrać prawie 40 dzieł sztuki i w wyniku ich sprzedaży uzyskać ponad 30 tysięcy złotych.

- W tej chwili odbieramy bardzo dużo telefonów - mówi portalowi rynekzdrowia dr Żółta.  - Jedni pytają, czy można ofiarować swoje prace na aukcję, inni pytają, kiedy będzie i czy będą na niej prace konkretnych ludzi... Zwracamy  się do artystów, aby zasilili naszą akcję swoimi pracami. Jesteśmy na razie w fazie organizacji naszej akcji. Mam nadzieję że jej efekty będą co najmniej takie jak w ubiegłym roku...

Za pośrednictwem portalu rynekzdrowia.pl Fundacja prosi wszystkich twórców, także amatorów, którzy chcą wesprzeć hospicjum, aby przekazywali swoje prace na aukcję, która odbędzie się w kwietniu lub na początku maja (wszelkie dane uzyskać można na stronie fundacji - www.hospicjum-podkarpackie.pl ).

Dzięki możliwości odpisywania z podatku 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci udało się uzyskać prawie milion złotych. Za te pieniądze została zakupiona działka z domem do remontu, bardzo potrzebna hospicjum. To jednak dopiero pierwszy krok. Ale ludzie związani z hospicjum wierzą, że  wszystko uda się zrealizować, dla dobra dzieci dzięki ludziom o gorących sercach.

- Przede wszystkim proszę przekazać za waszym pośrednictwem gorące podziękowania dla ludzi, którzy nas wspomagają. Jestem dla nich wszystkich pełna najwyższego uznania. Dzięki nim możemy naszym podopiecznym służyć pomocą. Nie wystarczy mieć, trzeba jeszcze chcieć podzielić się z innymi. A takich ludzi mam nadzieję będzie coraz więcej.

• Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest specjalistyczną organizacją, działającą na terenie województwa podkarpackiego. Zostało powołane, aby objąć opieką domową dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. W tej chwili obejmuje swoją opieką 34. podopiecznych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum