Teleporada już nie w ciągu 24 godzin. Lekarz ustali termin z pacjentem

Autor: Express Bydgoski/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2021 11:03

Lekarz już nie będzie zobligowany do udzielenia teleporady w ciągu 24 godz. od zgłoszenia się pacjenta. Teraz ma prawo uzgodnić z pacjentem inny termin. Zmianę wymusiło środowisko lekarzy rodzinnych.

Teleporada już nie w ciągu 24 godzin. Lekarz ustali termin z pacjentem
Lekarz już nie będzie zobligowany do udzielenia teleporady w ciągu 24 godz. od zgłoszenia się pacjenta; FOT. PTWP

Pacjenci korzystający z bydgoskich poradnie podstawowej opieki zdrowotnej mają problem z rejestrują na teleporady. Dotychczas, zgodnie z obowiązującymi przepisami, lekarze musieli udzielić teleporady w ciągu 24 godzin od momentu zgłoszenia.

Obecnie przepis ten nie obowiązuje. Federacja Porozumienie Zielonogórskie wymusiła zmianę. Lekarz ma prawo uzgodnić z pacjentem inny termin teleporady.

Ze zmiany zadowoleni są lekarze POZ. Jak wyjaśnia dyrektor jednej z największych poradni podstawowej opieki zdrowotnej w Bydgoszczy, prowadząc szczepienia przeciw COVID-19 lekarze nie byli w stanie wywiązać się z nowego obowiązku. Zmiana idzie więc w jak najlepszym kierunku.

Jest też dobra wiadomość dla pacjentów. W każdej sytuacji, w której pacjent ma problem z uzyskaniem pomocy medycznej może zwrócić się do swojego oddziału wojewódzkiego NFZ. Każda taka nieprawidłowość zostanie wyjaśniona przez Fundusz.

Więcej: expressbydgoski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum