Telefitting – tak można prowadzić rehabilitację pacjentów z wadami słuchu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 28 listopada 2016 13:21

Telefitting - system zdalnego dopasowania implantów ślimakowych zapewnia większą dostępność leczenia pacjentom z wadami słuchu i możliwość zdalnego sterowania ich rehabilitacji.

Telefitting – tak można prowadzić rehabilitację pacjentów z wadami słuchu
Fot. archiwum

Telefitting pozwala osobom zaimplantowanym w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach na odbywanie rehabilitacji słuchu na odległość.

Chorzy nie muszą już co kilka miesięcy odbywać uciążliwych podróży do Kajetan. Mogą dojechać do jednego z bliżej położonych ośrodków zintegrowanych za pomocą systemu wideokonferencji z Kajetanami.

Przełomowy dla rozwoju tego systemu był rok 2009, gdy w IFiPS powstała pierwsza na świecie Krajowa Sieć Teleaudiologii. Obecnie obejmuje ona 21 stanowisk telemedycznych.

Rocznie z udogodnień KST korzysta kilka tysięcy pacjentów. Dzięki systemowi telefittingu wizyta w zasadzie nie różni się od tej odbywanej twarzą w twarz, tyle tylko, że pacjent i lekarz widzą siebie na ekranie monitora.

Ułatwienie pacjentom dostępu do specjalistów z Kajetan nie byłoby możliwe, gdyby nie technologiczne wsparcie i wyposażenie w nowoczesny sprzęt zarówno ośrodka centralnego, jak i jednostek krajowych.

Więcej: krakow.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum