Tel Aviv: rehabilitacja dzieci może być zabawą

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 marca 2010 20:27

Techniki stosowane przez zawodowych iluzjonistów sprawiają, że rehabilitacja dzieci staje się zabawą - informuje serwis EurekAlert.

Doktor Dido Green z Uniwersytetu w Tel Avivie opracowała serię prostych, acz innowacyjnych ćwiczeń, dzięki którym dzieci z zaburzeniami motoryki mogą odzyskać sprawność. Chodzi m.in. o autyzm, urazy rdzenia kręgowego i porażenie mózgowe

Ćwiczenia opierają się na doświadczeniu zawodowych „magików", którzy dzięki zręczności palców potrafią pozornie oszukać prawa fizyki i odwrócić uwagę widzów. Dzieci uczą się efektownych sztuczek przy użyciu piłek z gąbki, elastycznych gumek i spinaczy - przez kilka tygodni, po 10 minut dziennie.

Dzięki temu mogą radzić sobie także w normalnym życiu - otwierać drzwi, zasuwać zamki błyskawiczne czy zapinać guziki. I z niecierpliwością czekają na każde kolejne ćwiczenia.

Doktor Green, była baletnica National Ballet of Canada i Sadlers Wells Royal Ballet of London ma zamiar organizować letnie „magiczne obozy" dla dzieci zarówno w Izraelu, jak i Wielkiej Brytanii. Chce także badać zmiany zachodzące pod wpływem ćwiczeń w mózgach dzieci, wykorzystując do tego technikę funkcjonalnego rezonansu magnetycznego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum