Tegoroczni mistrzowie ratownictwa medycznego pracują w Kcyni

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 19 września 2011 16:34

W X Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym, które zakończyły się w niedzielę (18 września) w Starym Sączu zwyciężyła stacja pogotowia ratunkowego w Kcyni koło Nakła. Zespół ratowników medycznych (Wojciech Skrzyński, Marcin Mańkowski i Robert Zenka) działa na co dzień w strukturach NZOZ Nowego Szpitala w Nakle.

Tegoroczni mistrzowie ratownictwa medycznego pracują w Kcyni
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak poinformowała nas Barbara Grzybek-Korgól, rzecznik prasowy Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, wymienieni ratownicy wypadli najlepiej zarówno w typowych zadaniach medycznych (m.in. pomoc osobie z zawałem serca, ratowanie poszkodowanych w wypadku drogowym), jak również w zadaniach sprawnościowych (m.in. bieg pod górę z ważącym 15 kg defibrylatorem).

Pokonali rywali także w zadaniach z komunikacji i psychologii (zbieranie wywiadu z rodziną ofiary wypadku, przekazywanie najbliższym trudnych informacji o stanie zdrowia).

Drugie miejsce przypadło ratownikom medycznym z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego (Maciej Szwałko, Mateusz Zgoda, Adrian Stanisz). Trzecie miejsce zajął zespół z Centrum Ratownictwa Medycznego w Opolu (Michał Sajkowski, Robert Czochara, Marcin Bulak).

Najlepszą załogą zagraniczną okazała się ekipa ratowników medycznych z Zalischyków na Ukaranie.

Komandor mistrzostw Przemysław Guła, podkreśla, iż w ciągu ostatniej dekady dokonał się ogromny postęp jeśli chodzi o jakość pracy zespołów ratownictwa medycznego w Polsce oraz ich wyposażenia.

Organizatorami Mistrzostw były: Instytut Ratownictwa Medycznego w Krakowie, Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, a także Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

W jubileuszowych, 10. mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym wzięło udział 47 zespołów ratownictwa.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze