Technicy elektroradiologii będą pracować dłużej

Autor: KL/Rynek Zdrowia • • 17 lipca 2013 15:41

Za rok na mocy ustawy o działalności leczniczej będzie obowiązywał wyższy - o 50 proc. - wymiar czasu pracy dla techników elektroradiologii. Czy nowe przepisy wymuszą zwolnienia części specjalistów?

Technicy elektroradiologii będą pracować dłużej

Ustawa o działalności leczniczej, przewiduje wydłużenie czasu pracy - z 5 godz. do 7 godz. 35 min. - m.in  pracowników zakładów radiologii, radioterapii, medycyny nuklearnej.

Radiolodzy obawiają się, że wraz z wydłużeniem czasu pracy w zakładach będzie za dużo pracowników, co może doprowadzić do zwolnień sporego odsetka tych specjalistów. Jak wypowiadali się wcześniej na naszych łamach przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Techników Medycznych Elektroradiologii nie wyobrażają oni sobie też by za zamianą warunków pracy, nie poszły dodatkowe pieniądze.

Ich protesty a nawet zaskarżenie powyższych przepisów nie przyniosły skutku i zmiany nieuchronnie wejdą w życie w lipcu przyszłego roku.

Stanisław Rusek rzecznik Szpitala Miejskiego im. J. Strusia  w Poznaniu przyznaje nam, że w jego lecznicy jeszcze nie zapadły decyzje co do sposobu wdrożenia nowych przepisów jednak zaznacza, że szpital nie planuje w związku z tym zwalnień personelu.

- Wydaje się, że w sytuacji, gdy na rynku brakuje radiologów, szpitale nie będą chciały się takich pracowników pozbywać. Raczej spodziwam sie, że zmiany obejmą jedynie organizację ich pracy - podkreśła Rusek. 

Również w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi nie zdecydowano ostatecznie co z tym fantem zrobić. Jak poinformowała nas Emilia Walas-Frankiewicz rzecznik szpitala, ustalenia w tej sprawie będą podejmowane dopiero po wakacjach. 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum