Tczew: śmieć pięciolatka z powodu sepsy

Autor: TVN/Rynek Zdrowia • • 29 listopada 2012 13:01

Pięcioletni chłopiec z Tczewa zmarł na sepsę. Sanepid zapewnia, że podjęto wszystkie kroki, by dzieciom, które miały z nim kontakt, nic nie zagrażało - donosi TVN24.

Tczew: śmieć pięciolatka z powodu sepsy
- Chłopiec trafił do szpitala wieczorem, w niedzielę 25 listopada, z gorączką, bólem głowy, wymiotami, wybroczynami na dłoniach, plecach i twarzy. Mimo podania antybiotyków dziecko zmarło jeszcze tego samego dnia. Według lekarzy przyczyną śmierci była sepsa - informuje Ana Obuchowska, rzecznik pomorskiego sanepidu.

W rozmowie z matką dziecka lekarze ustalili, że chłopiec jeszcze do środy 21 listopada uczęszczał na zajęcia w przedszkolu, dlatego sanepid zdecydował się poinformować rodziców dzieci uczęszczających do tej samej grupy zerowej o przypadku sepsy.

Rodzicom dzieci polecono, by udali się z nimi do lekarzy rodzinnych po antybiotyk, który podaje się osobom mającym kontakt z chorymi na sepsę. Jednocześnie zapewniono, że przeprowadzona będzie dokładna dezynfekcja sali, w której przebywał na co dzień chłopiec.

Dodatkowo sanepid rozważa możliwość zaszczepienia przeciwko meningokokom wszystkich dzieci z oddziału zerowego mających bezpośredni kontakt ze zmarłym chłopcem.

Więcej:  www.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum