Tarnów: ratownik, który chciał pomóc, sam trafił do szpitala

Autor: dziennikpolski24.pl/Rynek Zdrowia • • 12 stycznia 2013 18:17

Ratownik Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie sam potrzebował opieki medycznej po tym, jak pojechał pomóc młodej tarnowiance, która spadła ze schodów. W trakcie interwencji został uderzony w twarz i wraz z osobą, którą opatrywał, trafił do szpitala.

Tarnów: ratownik, który chciał pomóc, sam trafił do szpitala

W mieszkaniu, do którego wezwane zostało pogotowie trwała zakrapiana alkoholem impreza. Niektórzy z biesiadników wyraźnie przeszkadzali ratownikom w wykonywaniu ich pracy. Ponieważ sytuacja robiła się coraz bardziej gorąca, zespół karetki zdecydował się wezwać do pomocy patrol policji - relacjonuje zdarzenie Dziennik Polski w internetowym wydaniu.

Gdy radiowóz podjechał pod blok, jeden z najbardziej agresywnych uczestników alkoholowej imprezy zaczął uciekać. Ratownik próbował go zatrzymać. To wówczas otrzymał zaskakujący cios prosto w twarz.

Konieczne okazało się wezwanie drugiego ambulansu, który przewiózł ratownika do szpitala. Obrażenia pracownika pogotowia okazały się poważne na tyle, że lekarz wypisał mu dwutygodniowe zwolnienie z pracy.

Gazeta komentuje, że mimo zagrożeń, które czyhają na ratowników pogotowia, chętnych do pracy w tym zawodzie nie brakuje. Na ogłoszony na początku tego roku konkurs, w którym stawką było 30 nowych umów z ratownikami, zgłosiło się aż 70 chętnych.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum