Tarnów: duże zainteresowanie krioterapią w zespole przychodni

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 04 lipca 2011 12:11

Krioterapia cieszą się dużą popularnością w Zespole Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie. Wykonano już ponad pięć tysięcy zabiegów w działającej tam od roku kriokomorze.

Tarnów: duże zainteresowanie krioterapią w zespole przychodni

Zabiegi w kriokomorze są refundowane przez NFZ. Limity zakładają, że jeden pacjent w ciągu roku może mieć dwie sesje po dziesięć zabiegów. Ze statystyk Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie wynika, że 40 proc. osób postanowiło ponownie skorzystać z oferty. Maksymalny czas oczekiwania na zabiegi to dwa tygodnie.

Otwarcie kriokomory nie tylko pomogło w rehabilitacji, ale także dało nowe miejsca pracy. Zespół Przychodni Specjalistycznych zatrudnił w niej trzech rehabilitantów.

Komora kriogeniczna - zwana potocznie kriokomorą - jest pierwszą tego typu w regionie tarnowskim. W bardzo niskiej, sięgającej nawet -130 stopni Celsjusza temperaturze, leczone są przeróżne schorzenia. Przede wszystkim narządów ruchu i reumatologiczne.

Kriokomora powstała w nowym budynku ZPS przy ul. Mostowej, dobudowanym do „starego” obiektu Zespołu Przychodni Specjalistycznych. Obok kriokomory znajdują się: duża sala do ćwiczeń, pokój do odpoczynku, szatnie, natryski i bufet. Na piętrze ulokowano dzienny oddział rehabilitacji.

Więcej: http://www.gazetakrakowska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum