Tarnobrzeg: kolejny szpitalny oddział wstrzymał przyjęcia

Autor: szpitaltbg.pl/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2020 13:51

Szpital Wojewódzki im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu wstrzymał w czwartek (20 sierpnia) przyjęcia pacjentów do oddziału reumatologicznego i do poradni reumatologicznej. To efekt stwierdzenia zakażenia COVID-19 wśród personelu oddziału.

Tarnobrzeg: kolejny szpitalny oddział wstrzymał przyjęcia
Fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

Komunikat w tej sprawie ukazał się na stronie internetowej szpitala. Przyjęcia pacjentów zostały wstrzymane do odwołania. Reumatologia, to już drugi w ostatnim czasie oddział tarnobrzeskiego szpitala, wyłączony z działania przez zakażenie koronawirusem SARS CoV-2 osób z personelu medycznego.

W środę (19 sierpnia) z tego samego powodu, wstrzymano do odwołania przyjęcia do oddziału kardiologicznego z intensywnym nadzorem kardiologicznym, poradni kardiologicznej i pracowni echokardiografii i diagnostyki elektrokardiograficznej.

Dyrekcja szpitala zapewnia, że wszyscy pacjenci przebywający na wspomnianych oddziałach mają zapewnioną pełną opiekę medyczną. Cały personel szpitala i pacjenci będą mieli przeprowadzone testy na obecność koronawirusa. Od ich wyników zależy dalszy rozwój sytuacji.

Więcej: szpitaltbg.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum