Tanzania: trzy tysiące przypadków cholery wśród uchodźców z Burundi

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 maja 2015 18:43

Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) poinformowało w piątek o 3 tysiącach przypadków cholery w Tanzanii, przy granicy z Burundi, gdzie przebywają dziesiątki tysięcy burundyjskich uchodźców.

Tanzania: trzy tysiące przypadków cholery wśród uchodźców z Burundi
FOT. Archiwum

Codziennie rejestruje się tam 300-400 nowych przypadków cholery. Choroba ta zabiła już co najmniej 31 osób, w tym dwóch Tanzańczyków. UNHCR apeluje o pomoc, podkreślając, że potrzeba 207 milionów dolarów, by opanować kryzys humanitarny powodowany napływem burundyjskich uchodźców do Tanzanii, a także do Konga i Rwandy.

W obozie znajdującym się w rybackiej wiosce Kagunga nad jeziorem Tanganika jest już ponad 60 tysięcy uchodźców z Burundi - wynika z danych UNHCR. Ostatnio, jak informuje Światowa Organizacja Zdrowia, przybywało ich tam od 500 do 2 tysięcy dziennie.

Burundi jest pogrążone w poważnym kryzysie politycznym. Kryzys rozpoczął się pod koniec kwietnia od społecznych protestów, brutalnie tłumionych przez siły porządkowe, po decyzji prezydenta, który wbrew konstytucji postanowił po raz trzeci ubiegać się o ten urząd.

W ubiegłym tygodniu udaremniono pucz, który miał pozbawić go władzy. Po porażce przewrotu na ulice powrócili uczestnicy antyprezydenckich protestów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum