Szyszko o smogu: drzewa nie absorbują pyłu PM 2,5 i PM 10

www.portalsamorzadowy.pl Autor: PTWP - PortalSamorzadowy.pl • Źródło: portalsamorzadowy.pl/Rynek Zdrowia   • 25 lutego 2017 14:25

Prof. Jan Szyszko, minister środowiska w rozmowie z PortalSamorzadowy.pl pozytywnie ocenia skutki wejścia w życie znowelizowanych przepisów o wycince drzew.

Szyszko o smogu: drzewa nie absorbują pyłu PM 2,5 i PM 10
Jan Szyszko, minister środowiska. Fot. PTWP

Na pytanie dziennikarza, że przeciwnicy liberalizacji przepisów zastanawiają się, jak się to ma do walki ze smogiem i stawiają tezę, że te działania są po prostu sprzeczne, minister środowiska odpowiedział:

- Jeszcze nie widziałem, aby drzewa absorbowały pył PM 2,5 i PM 10, a to głównie one powodują smog. Jeśli chodzi o smog, to ogromną rolę odgrywa zagospodarowanie przestrzenne i kliny napowietrzające, które były wzorem dobrego zagospodarowania przestrzennego w Warszawie. Zostały one zabudowane przez deweloperów.

Jego zdaniem dotychczasowe przepisy o wycince drzew skutkowały biurokracją i marnotrawieniem pracy urzędników, a zmiany zostały dobrze przyjęte przez właścicieli gruntów, rolników i samorządy terytorialne.

Czytaj: www.portalsamorzadowy.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum