Szykuje się globalna rewolucja w diagnostyce?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 maja 2011 21:33

PZ Cormay SA zawarł z jednym z polskich instytutów naukowych umowę dotyczącą komercjalizacji wynalazku, który - zdaniem spółki - doprowadzi do rewolucyjnych zmian na rynku diagnostyki medycznej - poinformowano w czwartkowym (5 maja) komunikacie.

Szykuje się globalna rewolucja w diagnostyce?
"Z przeprowadzonych przez spółkę analiz wynika, iż komercjalizacja nowej technologii doprowadzi do: rewolucyjnych zmian na rynku diagnostyki medycznej w skali globalnej, w szczególności w zakresie biochemii, immunologii i badań molekularnych (85 proc. badań laboratoryjnych na świecie); utworzenia nowego segmentu rynku w skali światowej poprzez udostępnienie możliwości wykonywania pełnego spektrum badań indywidualnie lub w gabinecie lekarskim (rewolucyjna zmiana w zakresie Point of Care Testing)" - napisano w raporcie.

Aktualnie spółka jest w trakcie ostatniej fazy procesu patentowego w kraju i za granicą w trybie PCT przed Europejskim Urzędem Patentowym.

"W chwili obecnej, tj. na tym etapie czynności związanych z przedmiotem umowy, spółka nie ma podstaw do podania pełniejszych informacji, gdyż jak wskazano wyżej, proces patentowy jeszcze się nie zakończył. W związku z przełomowym znaczeniem projektu w skali globalnej, precyzyjna ocena wartości przedmiotu umowy, przychodów uzyskanych z jego komercjalizacji oraz wpływu komercjalizacji przedmiotu umowy na rynek diagnostyki laboratoryjnej nie jest obecnie możliwa" - dodano w informacji.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum