Szpital wojewódzki uruchomił poradnię chirurgii plastycznej

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP01 grudnia 2021 13:35

W szpitalu wojewódzkim w Białymstoku ruszyła pełnoprofilowa poradnia chirurgii plastycznej. Pacjenci będą konsultowani i diagnozowani ze schorzeń z zakresu chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej.

W szpitalu wojewódzkim w Białymstoku ruszyła poradnia chirurgii plastycznej Fot. Shutterstock
  • 29 listopada ruszyła poradnia chirurgii plastycznej w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku
  • W poradni będą przyjmowani pacjenci, którzy wymagają pomocy chirurga plastycznego m.in. w związku z nowotworem okolic głowy i szyi, z różnymi deformacjami czy oparzeniami
  • Pomoc znajdą także pacjentki po całkowitej lub częściowej amputacji piersi w związku z nowotworem czy też deformacjami piersi

Sprawdź: Koronawirus. 1 grudnia. Rekord zakażeń i zgonów. Tragiczny raport z Ministerstwa Zdrowia

Omikron rozprzestrzenia się. Już 44 potwierdzone zakażenia w 11 krajach UE

W szpitalu wojewódzkim w Białymstoku ruszyła poradnia chirurgii plastycznej

Rzecznik szpitala wojewódzkiego Rafał Tomaszczuk poinformował, że poradnia dopiero zaczyna działalność, świadczenia są finansowane od 29 listopada w ramach ryczałtu szpitala.

W poradni pacjenci będą konsultowani i diagnozowani ze schorzeń z zakresu chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej. Lekarz będzie tam przygotowywał i kwalifikował pacjentów do operacji i zajmował się nimi po operacjach.

Do dyspozycji pacjentów jest w poradni jeden lekarz.

Czytaj: Krytyczna sytuacja szpitali dziecięcych w Polsce. OZZL zwołuje nadzwyczajne spotkanie

Konflikt na SOR. 1000 zł dodatku dla lekarzy, dla pielęgniarek i ratowników 150

Białystok. Uruchomiono poradnię chirurgii plastycznej

Poradnia jest dla osób, które np. cierpią na raka w obrębie twarzy i szyi, doświadczyły porażenia nerwu twarzowego, mają problemy z ograniczonym polem widzenia, np. z powodu opadających powiek czy niedomykalności powiek.

Pomocy mogą tam także szukać pacjenci z pourazowymi deformacjami nosa, zniekształceniami porozszczepowymi, wrodzonymi wadami twarzoczaszki.

Rafał Tomaszczuk przypomniał, że np. pacjenci wymagający pomocy chirurga plastyka w związku z nowotworem głowy i szyi znajdowali dotąd pomoc w szpitalu w ramach świadczeń w chirurgii szczękowo-twarzowej. Poradnia będzie miała szerszy zakres.

Czytaj: Lekarze zaszyli mu szpatułkę w brzuchu. Miał ją przez półtora roku

Pogarsza się sytuacja Szpitala Specjalistycznego. Nie ma lekarzy, pielęgniarek i pieniędzy

Poradnia chirurgii plastycznej rozszerza swój zakres 

Do poradni mogą też się zgłosić pacjentki po całkowitej lub częściowej amputacji piersi w związku z nowotworem, ale też z deformacjami piersi po oparzeniach urazach.

Mogą się tam również zgłaszać pacjenci z zespołem cieśni nadgarstka czy z pourazowymi uszkodzeniami ścięgien i nerwów w obrębie ręki, wrodzonymi wadami rąk i stóp. Poradnia jest także dla osób, które mają uszkodzenia ciała z powodu oparzeń czy odmrożeń.

Szpital wojewódzki w Białymstoku jest jednym z największych w regionie. Placówka podlega samorządowi województwa podlaskiego.

Czytaj: Ogromne straty aptek przez darmowe szczepienia na grypę

Omikron w Polsce? Andrusiewicz: badane są dwie próbki

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum