Szpital w Wolicy przygotowany na przyjęcie 46 pensjonariuszy z koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 kwietnia 2020 09:36

Szpital jest przygotowany na przyjęcie 46 pensjonariuszy zakażonych koronawirusem z ośrodka opieki długoterminowej w Kaliszu - powiedział w czwartek (23 kwietnia) dyrektor szpitala zakaźnego w Wolicy k. Kalisza Sławomir Wysocki. Od rana przywożeni są tam pacjenci.

Szpital jest przygotowany na przyjęcie 46 pensjonariuszy zakażonych koronawirusem z ośrodka opieki długoterminowej w Kaliszu. Fot. Shutterstock

Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k. Kalisza jest drugą placówką jednoimienną w Wielkopolsce. O przekształceniu szpitala w Wolicy w zakaźny wojewoda wielkopolski zadecydował w poniedziałek.

- W tym celu w ciągu trzech dni przeprowadziliśmy prace remontowe. Wnętrza szpitala przystosowała ekipa budowlana wspólnie z wojskiem. Wszystko jest zgodnie z przepisami epidemiologicznymi - powiedział dyrektor Sławomir Wysocki.

W szpitalu przystosowano 100 łóżek. Pracuje tam 26 pielęgniarek, ale wspomóc je mają pielęgniarki oddelegowane przez wojewodę wielkopolskiego.

W czwartek do szpitala w Wolicy przywieziono 46 pacjentów ośrodka opieki długoterminowej - wszyscy zakażeni koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia zabezpieczyło dla szpitala 10 respiratorów, 9 ma zostać przekazanych przez ośrodek opieki długoterminowej.

Dotychczasowi pacjenci ze szpitala w Wolicy zostali przetransportowani do placówek w Poznaniu, Ludwikowie i w Chodzieży.

PAP - Ewa Bąkowska

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum