Szpital w Szamotułach: badania tomografem bezpiecznie i bez kolejki, ale chętnych brak

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2020 22:00

Czas oczekiwania na badanie tomograficzne w SP ZOZ w Szamotułach wynosi zaledwie kilka dni. Mimo to chętnych na diagnostykę brakuje.

Szpital w Szamotułach: badania tomografem bezpiecznie i bez kolejki, ale chętnych brak
Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby pracownia tomografii komputerowej w szamotulskim szpitalu działała w normalnym trybie. Fot. SP ZOZ w Szamotułach

- Nasza pracownia wyposażona jest w jeden z najnowocześniejszych aparatów do tomografii komputerowej w Wielkopolsce i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów z całego regionu - zapewnia Remigiusz Pawelczak, dyrektor SP ZOZ w Szamotułach. - Sytuacja sprawiła jednak, że obecnie czas oczekiwania na badanie wynosi zaledwie kilka dni.

Wskazuje, że pomimo wdrożenia dodatkowych procedur, pacjenci w dalszym ciągu obawiają się wizyty w szpitalach. Dyrekcja szamotulskiej lecznicy zapewnia, że podjęto niezbędne kroki, które mają zapewnić bezpieczeństwo chętnym na badanie.

- Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Szamotulskim jest stabilna, a szpital wprowadził dodatkowe środki bezpieczeństwa - kontynuuje szef SP ZOZ. - Przed wejściem do szpitala funkcjonuje Punkt Kontroli Sanitarnej, gdzie mierzona jest temperatura, a personel medyczny dokonuje wstępnej oceny stanu zdrowia. Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby pracownia tomografii komputerowej działała w normalnym trybie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum