Szpital w Suchej Beskidzkiej szuka wolontariuszy, bo brakuje personelu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 października 2020 21:05

Dyrekcja szpitala w Suchej Beskidzkiej pilnie poszukuje wolontariuszy lub osób chcących podjąć pracę w charakterze opieki nad chorymi, również tymi na tzw. oddziale covidowym. Z powodu pandemii brakuje personelu medycznego.

Szpital w Suchej Beskidzkiej szuka wolontariuszy, bo brakuje personelu
Fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

"Pilnie poszukujemy wolontariuszy lub osób chcących podjąć pracę w naszym szpitalu do opieki nad osobami hospitalizowanymi. Apelujemy do wszystkich, którzy chcieliby i mogą odciążyć personel naszej placówki" - apeluje dyrekcja szpitala wielospecjalistycznego w Suchej Beskidzkiej.

"Znaleźliśmy się w bardzo trudnej dla nas wszystkich rzeczywistości. Sytuacja epidemiczna na terenie naszego powiatu pogarsza się w szybkim tempie. Codziennie, od kilku tygodni, odnotowujemy kolejny wysoki wzrost zachorowań na COVID-19, który niestety dotyka również personel naszej placówki" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej szpitala.

Jak podaje dalej szpital w komunikacie, absencja personelu medycznego i pomocniczego spowodowana koniecznością odbycia kwarantanny lub izolacji wpływa na liczbę personelu sprawującego opiekę nad pacjentami hospitalizowanymi w naszym zespole. Dotyczy to również pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 i z powodu COVID-19

"Na Pododdziale Obserwacyjno-Covidowym. Zapotrzebowanie jest ogromne" - czytamy w komunikacie.

Dyrekcja placówki zaznacza, że znaczącym wsparciem dla szpitala borykającego się z brakiem personelu będą osoby młode, z nieco większą ilością czasu. Szpital zapewnia wolontariuszom przeszkolenie, środki ochrony indywidualnej i ubezpieczenie. Chętne osoby mogą zgłaszać za pośrednictwem poczty elektronicznej: marketing@zozsuchabeskidzka.pl.

PAP - Szymon Bafia

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum