Szpital w Ostrołęce będzie współpracował z lwowską placówką

Autor: Tygodnik Ostrołęcki/Rynek Zdrowia • • 14 marca 2019 11:13

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce będzie współpracował  z Lwowskim Obwodowym Szpitalem Klinicznym OHMATDYT. W ramach projektu partnerstwa polsko-ukraińskiego realizowane będzie zwiększanie dostępu do usług nowoczesnej chirurgii.

Szpital w Ostrołęce będzie współpracował z lwowską placówką
Fot. Fotolia

Umowa o współpracy realizowana jest w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina i będzie współfinansowana ze środków UE i samorządu województwa mazowieckiego. Projekt zakłada m.in. doposażenie obu placówek. Ostrołęcki szpital w ramach projektu planuje nabyć dwa nowoczesne laparoskopy, które zasilą wyposażenie bloku operacyjnego, na co łącznie zostanie przeznaczona kwota ponad 1 mln zł

Współpraca placówek ma dotyczyć przede wszystkim wymiany doświadczeń. Szpital OHMATDYT na Ukrainie specjalizuje się w chirurgii dziecięcej laparoskopowej. Planowanym efektem finalnym współpracy  będzie w przyszłości powstanie oddziału chirurgii dziecięcej w Ostrołęce.

Zgodnie z założeniami, w projekcie po stronie polskiej ma wziąć udział 20 lekarzy. Tylu też weźmie w nim udział po stronie ukraińskiej. Pierwsza wymiana ma się odbyć latem tego roku.

Więcej: to.com.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum