Szpital w Jastrzębiu-Zdroju wstrzymał przyjęcia z powodu zagrożenia epidemiologicznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 kwietnia 2020 12:52

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju wstrzymał przyjęcia pacjentów z powodu zagrożenia epidemiologicznego. Przeprowadzone dotychczas badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 22 osób - pacjentów i personelu - powiedziała w niedzielę po południu PAP rzeczniczka placówki Marcelina Kowalska.

Szpital w Jastrzębiu-Zdroju wstrzymał przyjęcia z powodu zagrożenia epidemiologicznego
Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

"W związku z pojawieniem się zagrożenia epidemiologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, dyrekcja zdecydowała o wstrzymaniu przyjęć. Czekamy na wszystkie wyniki pobranych próbek od pacjentów i personelu" - napisano w niedzielę na stronie internetowej szpitala.

Przeprowadzone dotychczas badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 22 osób - pacjentów i personelu z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju - powiedziała rzeczniczka placówki Marcelina Kowalska.

Kowalska zaznaczyła, że przedstawiciele szpitala nadal czekają na wszystkie wyniki pobranych próbek od pacjentów i personelu, informacje dotyczące kolejnych badań powinny wkrótce spłynąć.

Jastrzębski szpital zatrudnia ok. 1100 pracowników. Obecnie przebywa w nim ponad 150 pacjentów. Przedstawiciele placówki zapewniają, że dbając o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu, szpital podejmuje wszystkie niezbędne działania prewencyjne i wprowadził procedury, które mają minimalizować zagrożenie.

Jastrzębski szpital to kolejna placówka ochrony zdrowia w woj. śląskim, która w ostatnich dniach musiała ograniczyć działalność z powodu koronawirusa. W sobotę wieczorem prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak poinformował o pozytywnych wynikach 21 pracowników i dwóch pacjentów tamtejszego oddziału Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. Nie wszystkie próbki pobrane w tej placówce zostały jeszcze przebadane.

Koronawirus poważnie skomplikował też pracę Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w tym mieście. Przedstawiciele szpitala poinformowali w sobotę rano o wstrzymaniu przyjęć ma Oddział Onkologii Klinicznej - okazało się, że u jednej z pacjentek badania potwierdziły zakażanie SARS-CoV-2. Zarówno od pacjentów z tego oddziału, jak i od personelu, który mógł mieć kontakt z zainfekowaną pacjentką, pobrane zostały wymazy.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę rano o 340 nowych zakażaniach koronawirusem. Aż 144 z nich potwierdzono w woj. śląskim. Jak podała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach, liczba osób w regionie, u których wykryto zakażenie wzrosła do 1417. Zmarło 71 osób, a wyzdrowiało 58.

PAP - Krzysztof Konopka

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum