Szpital w Grudziądzu: kuracjusze przewiezieni z sanatorium w Ciechocinku są w dobrym stanie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2020 11:45

Stan kuracjuszy zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 przewiezionych z sanatorium w Ciechocinku jest dobry - poinformowała w środę (26 sierpnia) rzecznik prasowa jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu Izabela Hirsch-Lewandowska.

Szpital w Grudziądzu: kuracjusze przewiezieni z sanatorium w Ciechocinku są w dobrym stanie
Fot. Archiwum

Jak informowała we wtorek PAP, badania potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 łącznie 21 kuracjuszy.

We wtorek wieczorem Uzdrowisko Ciechocinek przekazało w komunikacie, że znane są już wszystkie wyniki badań i liczba ta się nie zwiększyła.

- Łącznie wynik pozytywny uzyskało 21 pacjentów, a wśród zakażonych nie ma pracowników szpitala uzdrowiskowego. Wszystkie osoby, które uzyskały wynik pozytywny zostały przetransportowane do izolatorium w Grudziądzu - podało Uzdrowisko Ciechocinek SA.

Rzecznik prasowa Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu, który w okresie epidemii koronawirusa został przemianowany na jednoimienny zakaźny, przekazała PAP w środę rano, że przewiezieni kuracjusze są w stanie dobrym.

PAP poinformowała w piątek o zakażeniu pierwszej kuracjuszki z Ciechocinka. Łącznie wymazy do badań pobrano od 286 kuracjuszy i 44 osób z personelu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum