Szpital pokazuje zdjęcia zdemolowanego SOR i zapewnia: pacjent był przyjęty bez zwłoki

Autor: Katarzyna Gubała • Źródło: Rynek Zdrowia   • 05 czerwca 2021 11:50

Pacjent SOR w Miechowie zdemolował poczekalnię i sprzęt komputerowy. Szpital podkreśla, że ''pacjent, który dokonał zniszczeń został przyjęty praktycznie bez żadnej zwłoki’’.

Szpital pokazuje zdjęcia zdemolowanego SOR i zapewnia: pacjent był przyjęty bez zwłoki
SOR zdemolowany przez pacjenta. Fot. Szpital św. Anny w Miechowie/Fb
  • Pacjent SOR Szpitala św. Anny w Miechowie zdemolował szpitalny oddział ratunkowy niszcząc m.in. sprzęt i poczekalnię
  • 25-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję. Wstępne straty oszacowane są na ok. 100 tysięcy złotych
  • Wojewoda małopolski pilnie wsparł placówkę kwotą ok. 50 tys. zł na pokrycie najpilniejszych strat

W piątek (4 czerwca) w godzinach popołudniowych szpital w Miechowie (Małopolskie) opublikował w mediach społecznościowych zdjęcia dewastacji jakie dokonał pacjent SOR w tej placówce.

Jak informuje lecznica, pacjent z Wielkopolski, który zgłosił się do szpitala uskarżając się na ból kręgosłupa szyjnego w pewnym momencie zaczął demolować SOR.   

‘’Zniszczył drzwi, zdemolował pomieszczenie poczekalni, rozbił przesłony oddzielające personel od pacjentów, cały sprzęt komputerowy wraz z serwerem oraz oświetlenie’’ - wylicza szpital powiatowy.

Napastnik został obezwładniony dzięki odważnej postawie personelu, przede wszystkim lekarza dyżurnego, następnie został przekazany przybyłym na miejsce policjantom. Oddział został czasowo zamknięty dla oszacowania strat i przywrócenia funkcjonalności.

Niektóre komentarze zostały usunięte 

W TVN24 dyrektor szpitala w Miechowie Mirosław Dróżdż powiedział, że straty szacowane są wstępnie na ok. 100 tys. zł. Praca SOR została przywrócona w piątek ok. godz. 23. 25-letni pacjent został zatrzymany przez policję.

Po opublikowaniu informacji przez szpital na profilu lecznicy na mediach społecznościowych posypały się krytyczne komentarze na temat działalności Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Szpital św. Anny w Miechowie ograniczył możliwość komentowania tego posta na Facebook i zamieścił dopisek do głównej relacji: "W odpowiedzi na usunięte już komentarze informujemy, że pacjent, który dokonał zniszczeń został przyjęty praktycznie bez żadnej zwłoki. Wszystkich komentujących krytykujących działalność SOR zachęcamy do edukacji w dziedzinie medycyny ratunkowej, a później zasilenia naszych szeregów i przekonania się jak to jest +po drugiej stronie+''.

Wojewoda potępia agresję i wspiera szpital

Łukasz Kmita, wojewoda małopolski na swoim koncie na Twitter napisał: ‘’Medykom należy się szacunek, dlatego potępiam każdy akt agresji wobec osób pracujących w służbie zdrowia. Widząc skalę zniszczeń zdecydowałem, że w trybie pilnym przekażemy do 50 tys. na niezbędny remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Powiatowym w Miechowie. Poleciłem także Policji większy monitoring obiektów ochrony zdrowia w najbliższych dniach’’. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum