Szpital dziecięcy odpowiada ws. niewykorzystanych foteli od WOŚP: nie nadają się do…

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 28 stycznia 2019 16:25

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II w Katowicach opublikowało w poniedziałek (28 stycznia) oświadczenie w sprawie użytkowania foteli otrzymanych od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Szpital dziecięcy odpowiada ws. niewykorzystanych foteli od WOŚP: nie nadają się do…
Fotele od Orkiestry trafiły do szpitali w całym kraju. Fot. profil WOŚP na Fb

W informacji, jaka ukazała się na profilu szpitala na Facebook czytamy: "Pragniemy wyjaśnić, że fotele, które otrzymaliśmy od WOŚP, z racji swoich rozmiarów nie nadają się do pokojów pacjentów, gdyż mogłyby utrudnić prowadzenie akcji reanimacyjnej lub procedury ewakuacji. Utrudniałaby też konsultacje lekarskie, które w naszym szpitalu niemal codziennie odbywają się w pokojach chorych''.

Szpital informuje też, że zgodnie z przeznaczeniem, które deklarował w korespondencji z Orkiestrą, niektóre fotele w najbliższym czasie trafią na SOR.

''Pozostałe przekażemy na Oddział Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka. Tam są najbardziej potrzebne, wielokrotnie prosili o to rodzice hospitalizowanych tam małych pacjentów'' - zapewnia GCZD.

Sprawa dotyczy informacji jaką mediom przekazały zaniepokojeni rodzice chorych dzieci. Wskazywali oni, że fotele, jakie WOŚP przekazała Górnośląskiemu Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, stoją na korytarzach i nie można ich wnosić na sale.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum