Szpital Śląski uruchomił nowy punkt Centrum Zdrowia Psychicznego w Skoczowie

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 01 sierpnia 2019 20:25

Powstanie Punktu Zgłoszeniowo-Koordynacyjnego w Skoczowie przy ul. Krzywej 4 jest kolejnym krokiem rozwoju pilotażowego programu Centrów Zdrowia Psychicznego, do którego Szpital Śląski w Cieszynie przystąpił 1 września 2018 r.

Szpital Śląski uruchomił nowy punkt Centrum Zdrowia Psychicznego w Skoczowie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje szpital, do punktu mogą zgłaszać się osoby, które chcą uzyskać fachową informację, dotyczącą leczenia lub potrzebują porady psychologicznej, ustalenia ewentualnego leczenia psychiatrycznego. Punkt będzie działał w dni robocze od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 18.00. Można również kontaktować się telefonicznie pod nr tel. 570 860 477.

1 września 2018 r. Szpital Śląski w Cieszynie, jako jeden z 28 ośrodków w Polsce  wszedł do pilotażowego programu Centrów Zdrowia Psychicznego. Program skierowany jest do osób pełnoletnich obejmujący cały powiat cieszyński.

Wszystkie formy leczenia i opieki nad pacjentem zostały zintegrowane. Kolejną zmianą jest  powstanie Zespołu Leczenia Środowiskowego, zajmującego się leczeniem w warunkach domowych ale w ściśle określonych zaburzeniach psychicznych.

Oferowana przez zespół forma leczenia jest skierowana do osób, które nie są w stanie skorzystać z opieki ambulatoryjnej a wcześniej jedyną formą leczenia była hospitalizacja w zamkniętym oddziale lub co gorsza brak opieki i w konsekwencji brak perspektyw na lepsze funkcjonowanie.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum