Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu w prestiżowej europejskiej sieci

Autor: oprac. MP • Źródło: USD Kraków/Rynek Zdrowia15 lutego 2022 12:00

Europejskie sieci referencyjne (ERN), działające pod auspicjami Komisji Europejskiej, doceniły Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu. Placówka dołączyła do prestiżowego gremium, co pozwoli na polepszenie opieki nad pacjentami z chorobami rzadkimi.

Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu w prestiżowej europejskiej sieci
Szpital Dziecięcy w Krakowie - Prokocimiu przystąpił do European Reference Networks (ERN) Fot. PAP/Łukasz Gągulski
  • Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu przystąpił do prestiżowej sieci European Reference Networks (ERN)
  • Sieci referencyjne skupiają lekarzy i naukowców z wysokospecjalistyczną wiedzę w zakresie chorób rzadkich różnych dziedzin medycyny
  • Zaproszenie do sieci ERN działającej pod auspicjami Komisji Europejskiej otrzymały trzy kliniki USD w Krakowie

Szpital w Krakowie przystąpił do sieci referencyjnej ERN

Europejskie sieci referencyjne (European Reference Networks), działające pod auspicjami Komisji Europejskiej, skupiają lekarzy i naukowców mających wysokospecjalistyczną wiedzę w zakresie chorób rzadkich różnych dziedzin medycyny.

- Przystąpienie do ERN to ogromne wyróżnienie, a proces kwalifikacji do sieci jest trudny i wieloetapowy. Po spełnieniu przez wnioskodawcę wstępnych, rygorystycznych wymogów, prowadzony jest audyt, po którym dokonywana jest ostateczne akceptacja wnioskodawcy - tłumaczy Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu.

"Członkostwo w sieci to większe możliwości diagnostyczne"

Placówka podkreśla, że udział w sieci "pozwoli sprawować jeszcze lepszą opiekę nad pacjentami, angażować się w kolejne wspólne działania badawcze, mieć wpływ na wytyczne kliniczne, a także organizować szkolenia skierowane zarówno do lekarzy, jak i do rodziców pacjentów z chorobą rzadką".

- Członkostwo w sieci to większe możliwości diagnostyczne, szersza perspektywa omawiania skomplikowanych przypadków ze specjalistami z całej Europy, a także możliwość udzielania pomocy dzieciom wymagającym spojrzenia wielodyscyplinarnego - tłumaczy placówka.

Zaproszenie do wstąpienia w szeregi ERN otrzymały trzy kliniki USD W Krakowie:

  • Klinika Urologii (eUrogen),
  • Klinika Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego (ErkNet),
  • Klinika Onkologii i Hematologii Dziecięcej (PaedCan).
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum