Szklarska Poręba: ratownicy GOPR otrzymali siedem quadów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2017 13:38

Siedem quadów ratownikom GOPR przekazała w sobotę (11 lutego) w Szklarskiej Porębie firma ubezpieczeniowa PZU w ramach akcji "Bezpieczna zima z GOPR". Ma ona poprawić bezpieczeństwo turystów i narciarzy.

Szklarska Poręba: ratownicy GOPR otrzymali siedem quadów

W sobotę w Szklarskiej Porębie (Dolnośląskie) prezes zarządu PZU Życie Paweł Surówka przekazał ratownikom Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego siedem quadów, które trafią do siedmiu grup regionalnych GOPR. Są to grupy: Bieszczadzka, Krynicka, Podhalańska, Jurajska, Beskidzka, Wałbrzysko-Kłodzka i Karkonoska.

Jak podano, to element akcji "Bezpieczna zima z GOPR", w której ubezpieczyciel uczestniczy w ramach podpisanej umowy z GOPR i będzie ona obowiązywała do 2019 r. Przewiduje nie tylko wsparcie sprzętowe, ale również organizowanie szkoleń i upowszechnianie wśród turystów wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w górach.

Naczelnik Grupy Karkonoskiej GOPR Sławomir Czubak powiedział PAP, że pozyskany pojazd będzie bardzo przydatny w pracy ratowników.

- Możliwość montażu gąsienic pozwala nam na nim działać również w warunkach zimowych. To bardzo nowoczesny sprzęt, który będzie pomocny w działaniu i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa turystów oraz usprawni akcje ratownicze - mówił Czubak.

Grupa Karkonoska GOPR liczy 17 zawodowych ratowników i 68 ratowników-ochotników. W 2016 r. podjęła na terenie Karkonoszy 473 interwencje. Od początku tego roku ratownicy interweniowali już 45 razy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum