Szef MSWiA do pracowników CPR: ratujecie życie, wasza praca jest doceniana

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2020 15:03

To wy ratujecie ludzkie życie, ludzkie zdrowie, ludzkie mienie; wasza praca jest niezwykle doceniana i przez obywateli, i przez ministerstwo, i przez rząd - zwrócił się do pracowników centrów powiadamiania ratunkowego szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Szef MSWiA do pracowników CPR: ratujecie życie, wasza praca jest doceniana
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Szef MSWiA i premier Mateusz Morawiecki wzięli we wtorek (11 lutego) udział obchodach Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112.

Kamiński podkreślił, że nieprzypadkowo również we wtorek Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy dotyczącej centrów powiadamiania ratunkowego. Jak dodał, "już niedługo" parlament będzie mógł procedować nad tym projektem.

- Tak, żeby wzmocnić instytucję, którą tworzycie, tak, żeby nadać dodatkowy status pracownikom tej instytucji - wskazał. - Wykonujecie niezwykle ważne zadanie z punktu widzenia obywateli, z punktu widzenia państwa, to wy ratujecie ludzkie życie, ludzkie zdrowie, ludzkie mienie. Wasza praca jest niezwykle doceniana i przez obywateli, i przez ministerstwo, i przez rząd - mówił minister.

Kamiński wskazywał, że centra wyposażane są w nowe instrumenty tak, by skutecznie pomagać Polakom. - Nie przypadkiem są dzisiaj z nami przedstawiciele stowarzyszeń grupujących osoby niedosłyszące. Od stycznia powszechna jest już aplikacja dla osób z dysfunkcją słuchu i mowy, aby mogli oni skutecznie skontaktować się z numerem alarmowym - powiedział.

Podczas uroczystości szef MSWiA wraz z premierem wyróżni grupę pracowników CPR, którzy szczególnie zasłużyli się, wykonując swoje obowiązki.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum