×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Szef MON: potrzeba więcej śmigłowców ratowniczych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia31 października 2017 15:10

Potrzeba więcej śmigłowców Anakonda dla ratownictwa morskiego – powiedział we wtorek (31 października) szef MON Antoni Macierewicz w trakcie wizyty w 43. Bazie Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach.

Szef MON: potrzeba więcej śmigłowców ratowniczych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Za zasadne uznał też utworzenie trzeciego punktu całodobowych dyżurów lotnictwa poszukiwawczo-ratowniczego.

- To są dobre śmigłowce, realizują swoje zadania, tych śmigłowców będziemy się starali dostarczyć tyle, żeby rzeczywiście mogły spełniać zadanie ratowania życia - powiedział minister, który obejrzał pokaz z udziałem zmodernizowanego śmigłowca Anakonda w wersji W-3WARN.

- Chcemy je nie tylko modernizować, ale rozważyć kupno następnych takich śmigłowców ratowniczych - dodał. Marynarka Wojenna otrzymała pięć zmodernizowanych maszyn, wyposażonych m.in. w urządzenia noktowizyjne, nową wyciągarkę i kosz do podejmowania poszkodowanych, trzy następne mają być dostarczone w przyszłym roku.

Według Macierewicza chodziłoby o zakup kolejnych ośmiu maszyn. Minister zastrzegł, że warunkiem zakupu jest rozwiązanie przez zakłady w Świdniku problemu z serwisem śmigłowców. Podkreślił, że zakup kolejnych Anakond nie miałby wpływu na trwające postępowanie w sprawie śmigłowców do misji poszukiwawczo-ratowniczych i zwalczania okrętów podwodnych.

Dodał, że rozmowy z załogami i dowódcami wskazują na konieczność uruchomienia trzeciego punktu całodobowych dyżurów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze