Szczyt antynikotynowy w Turkmenistanie. Tam nie popalą

Autor: natemat.pl/Rynek Zdrowia • • 28 kwietnia 2016 10:43

Dziś (28 kwietnia) w Aszchabadzie - stolicy Turkmenistanu - trwa szczyt antynikotynowy Światowej Organizacji Zdrowia. W tym kraju sprzeczne z prawem jest palenie papierosów gdziekolwiek poza własnym mieszkaniem.

Fot. archiwum

Strona internetowa WHO informuje, że za wszystko płaci turkmenistański rząd. Na szczyt polecieli także pracownicy Departamentu Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia - podaje portal naTemat.pl.

Mimo że kraj jest na przedostatnim miejscu na świecie, jeśli chodzi o wydatki na służbę zdrowia, to w nagrodę za walkę z paleniem, które w Turkmenistanie jest niemal całkowicie zakazane, WHO "nagrodziło" Turkmenów przyznając im prawo organizacji światowego szczytu antynikotynowego. Wszelkie koszty związane z delegacjami pokrył rząd w Turkmenistanie.

Jak poinformował portal naTemat.pl, polskie MZ w oświadczeniu prasowym wyjaśniło, że "celem spotkania jest wymiana informacji i najlepszych praktyk w zakresie zwalczania uzależnienia od tytoniu" oraz że "omówione zostaną także kwestie dotyczące wdrażania poszczególnych przepisów Konwencji, status Protokołu Dodatkowego ws. nielegalnego handlu produktami tytoniowymi oraz możliwości osiągnięcia celów związanych z polityką antynikotynową, jakie wyznaczyły sobie poszczególne państwa".

Papierosy w Turkmenistanie można kupić tylko w rządowej sieci sklepów. Sprzeczne z prawem jest ich palenie gdziekolwiek poza własnym mieszkaniem.

Więcej: www.natemat.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum