Szczepienia przeciw grypie dla 7 tys. mieszkańców Poznania

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 października 2020 08:01

Ok. 7 tys. mieszkańców Poznania skorzysta ze szczepień przeciwko grypie w ramach miejskiego programu - poinformował poznański magistrat. Pierwsza partia szczepionek dotarła już do stolicy Wielkopolski.

Szczepienia przeciw grypie dla 7 tys. mieszkańców Poznania
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Z programu profilaktycznego będą mogły skorzystać osoby od 60 lat, które są czasowo lub na stałe zameldowane w Poznaniu i tutaj rozliczają swój podatek. W ubiegłym roku z bezpłatnych szczepień mogło skorzystać ponad 5 tysięcy poznaniaków, w tym roku, ze względu na pandemię, zainteresowanie jest znacznie wyższe. Szczepienia ruszą po niedzieli.

"Pierwsza partia - ok. trzech tysięcy szczepionek - dotarła już do Poznania. Trwają prace związane z rozdzieleniem ich na poszczególne przychodnie, ich lista i szczegóły dotyczące sposobu zgłaszania się będą znane najpóźniej w piątek" - podało 7 października miasto.

Magistrat zastrzegł, że w tym roku ze szczepień będzie mogło skorzystać do 7 tys. mieszkańców, ale pod warunkiem, że cena szczepionki drastycznie się nie zmieni.

Miasto każdego roku kupuje szczepionki przeciw grypie, z których później mogą bezpłatnie skorzystać poznańscy seniorzy i seniorki - wynika to z przyjętego w 2018 r. programu profilaktyki zachorowań. Zakładał on, że szczepienia przeciwko tej chorobie będą finansowane z budżetu Poznania przez kolejne 5 lat.

Planowany koszt programu to 1,5 mln zł - po 300 tys. na rok. 

Rafał Pogrzebny

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum