Szczecin: wkrótce zatrudnią kolejnych operatorów nr 112

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 31 lipca 2013 14:01

Od początku lipca zgłoszenia ze Szczecina kierowane pod alarmowy numer 112 przyjmowane są przez operatorów w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Obecnie trwa nabór 15 osób na stanowiska operatorów.

Szczecin: wkrótce zatrudnią kolejnych operatorów nr 112
Centrum znajduje się w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Numer 112 obsługiwany jest jednocześnie na 4-5 stanowiskach. Średnio, w ciągu doby przyjmowanych jest 875 zgłoszeń, z czego ok. 24 proc. to zgłoszenia zasadne. Większość osób dzwoni po interwencję policji. W Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego zatrudnionych jest 20 operatorów numerów alarmowych. 

- Obecnie trwa nabór 15 osób na to stanowisko. Do środy (31 lipca) wpłynęło 30 ofert. W czwartek (1 sierpnia) upływa termin przyjmowania ofert i liczymy się z tym, że pocztą mogą jeszcze nadejść kolejne zgłoszenia - podaje portalowi rynekzdrowia.pl Piotr Pieleszek z biura prasowego w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Jak wyjaśnia, proces rekrutacji, po sprawdzeniu kompletności wymaganych dokumentów, rozpocznie się od testu z wiedzy na temat znajomości przepisów z zakresu powiadamiania ratunkowego, ratownictwa medycznego i zarządzania kryzysowego oraz sprawdzianu ze znajomości języka obcego w stopniu komunikatywnym.

Osoby, które uzyskają pozytywne wyniki przejdą do kolejnego etapu naboru, czyli rozmowy kwalifikacyjnej z udziałem psychologa, mającej na celu sprawdzenie m. in. predyspozycji niezbędnych na stanowisku, o które się ubiegają.

- Wytypowani kandydaci na operatorów numerów alarmowych rozpoczną pracę w dniu 2 września br. Zanim zajmą się faktyczną obsługą zgłoszeń alarmowych zostaną poddani procesowi szkolenia, trwającemu około miesiąca. Elementem wieńczącym przygotowanie kandydatów na operatorów numerów alarmowych jest egzamin państwowy, poprzedzony szkoleniem centralnym, prowadzonym przez dwa ośrodki w kraju - wyjaśnia Piotr Pieleszek.

Szkolenie składa się z części teoretycznej, odbywającej się w formie wideokonferencji, transmitowanej przez 5 kolejnych dni z ośrodka WCPR w Krakowie do wszystkich województw uczestniczących w szkoleniu oraz części praktycznej, odbywającej się w ośrodku WCPR w Poznaniu lub w Krakowie, gdzie kandydaci zdają egzamin teoretyczny oraz praktyczny z udziałem psychologa.

Operatorzy zatrudnieni w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Szczecinie posługują się w sposób komunikatywny językiem angielskim lub niemieckim. Znajomość innych języków obcych w stopniu komunikatywnym nie wyklucza kandydatów z możliwości zatrudnienia na stanowisku operatora numerów alarmowych, oczywiście po pozytywnym przejściu poprzez cały proces rekrutacji.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum