Szczecin: trzeci pacjent z podejrzeniem zakażenia Escherichia coli

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 czerwca 2011 13:39

Na oddziale obserwacyjno-zakaźnym i chorób tropikalnych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. M. Skłodowskiej-Curie w Szczecinie przebywa 25-latek, u którego lekarze podejrzewają zakażenie bakterią Escherichia coli typu 0104.

Szczecin: trzeci pacjent z podejrzeniem zakażenia Escherichia coli
Mężczyzna przebywał 30 maja w niemieckim Neubrandenburgu. Jadł tam bułkę z warzywami. Po powrocie wystąpiły u niego objawy zatrucia, w tym krwawe biegunki.

- Pacjent jest w dobrym stanie. Czy jest to zakażenie bakterią Escherichia coli typu 0104, potwierdzić muszą dopiero badania. Ich wyniki będą znane w ciągu kilku dni - powiedziała Renata Opiela, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Dodała, że ani u członków rodziny 25-latka, ani u żadnej z osób, która przebywała z nim w Niemczech, nie zaobserwowano niepokojących objawów.

W szczecińskim szpitalu hospitalizowane są obecnie trzy osoby, u których lekarze podejrzewają zakażenie bakterią Escherichia coli typu 0104. Renata Opiela zaznaczyła, że u kobiety, którą przyjęto jako pierwszą, zakażenie bakterią coli stwierdzono, ale czy jest to groźny typ odpowiedzialny za zgony na terenie Niemiec, jeszcze nie wiadomo.

Renata Opiela poinformowała również, że każdego dnia do szczecińskich szpitali zgłasza się po kilka osób zaniepokojonych objawami zatrucia.

Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar podkreślił, że do lecznic będą zgłaszały się prawdopodobnie kolejne osoby z objawami zatrucia pokarmowego, które przy wysokich temperaturach występuje dość często.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum