Szczecin: sukces w walce z bakterią E. coli

Autor: Głos Szczeciński/Rynek Zdrowia • • 07 września 2011 14:21

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony im. Marii Skłodowskiej - Curie w Szczecinie otrzymał potwierdzenie skutecznej terapii pacjentki zakażonej bakterią E. coli. Kobieta została całkowicie wyleczona.

Szczecin: sukces w walce z bakterią E. coli
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z przesłanych z Niemczech informacji, po wizycie kontrolnej pacjentki, która wcześniej była leczona w szczecińskim szpitalu wynika, że jej stan jest bardzo dobry, nerki są wydolne i pacjentka uznana jest za osobę zdrową - informuje Głos Szczeciński.

Jest to o tyle ważne, że osoby, które tak jak ta kobieta zachorowały na zespół hemolityczno-mocznicowy w 25 proc. przypadków umierały z tego powodu. Część z nich wymaga stałych dializ i musi czekać na przeszczep nerki. Stosunkowo rzadko dochodziło do całkowitego wyleczenia.

Doc. Krzysztof Dziewanowski, ordynator Oddziału Nefrologii i Transplantacji Nerek ze Stacją Dializ szczecińskiej lecznicy podkreśla, że przesłanie z Niemczech wyników leczonej w Polsce pacjentki to grzecznościowy gest, ponieważ z reguły nie wysyla się takich informacji.

Więcej: www.gs24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum