Szczecin: siedem zakażeń koronawirusem w szpitalu wojewódzkim

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 lipca 2020 13:08

W szpitalu wojewódzkim w Szczecinie na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej wykryto siedem zakażeń koronawirusem - poinformowały w środę (29 lipca) służby prasowe szpitala. Oddział został zamknięty.

Szczecin: siedem zakażeń koronawirusem w szpitalu wojewódzkim
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W szpitalu wojewódzkim przy ul. Sokołowskiego 11 wykryto obecność koronawirusa na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej - poinformował rzecznik prasowy szpitala Mateusz Iżakowski. Koronawirusa potwierdzono u siedmiu osób; sześć z nich to pacjenci, a jedna członek personelu medycznego. Jak zapewnił rzecznik, wszyscy zakażeni przebywają pod opieką.

Oddział został zamknięty. U pozostałych osób, które mogły mieć kontakt z osobami zakażonymi nie wykryto obecności Covid-19 - wynika z informacji Iżakowskiego. Zostały one skierowane do innego podobnego oddziału.

Rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan poinformowała, że na Pomorzu Zachodnim odnotowano w środę kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. To dziewięć osób ze Szczecina, dwie z powiatu stargardzkiego i jedna pyrzyckiego.

Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem na Pomorzu Zachodnim to 715. 23 osoby zmarły.

Kacper Reszczyński (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum