Szczecin: przez 2 miesiące walczyli o jej życie, teraz pierwsza w regionie pacjentka z koronawirusem...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 maja 2020 21:35

Pacjentka, która jako pierwsza spośród zakażonych koronawirusem trafiła do szczecińskiego szpitala wojewódzkiego, została wypisana do domu - poinformował w niedzielę (10 maja) rzecznik placówki. Kobieta przez dwa miesiące wymagała intensywnej opieki medycznej, obecnie jest w dobrym stanie.

Szczecin: przez 2 miesiące walczyli o jej życie, teraz pierwsza w regionie pacjentka z koronawirusem...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Dobra wiadomość. Pacjentka, która trafiła do nas jako pierwsza z COVID-19, została wypisana do domu w stanie dobrym. Przez dwa miesiące lekarze walczyli o jej życie. Kobieta długi czas przebywała na OIOM w stanie ciężkim. Dziś jest zupełnie zdrowa - poinformował w niedzielę na Twitterze rzecznik szpitala wojewódzkiego w Szczecinie Mateusz Iżakowski.

Jak przekazał, kobieta w ostatnim czasie została poddana testom na obecność koronawirusa, wszystkie wyniki były negatywne.

Starsza pacjentka trafiła do szpitala wojewódzkiego w Szczecinie wraz z mężem na początku marca, dwa dni później testy wykazały u obojga obecność koronawirusa. Po kilku dniach stan kobiety pogorszył się - została przeniesiona na oddział intensywnej opieki medycznej. Lekarze zastosowali u niej metodę pozaustrojowej oksygenacji krwi (ECMO - Extracorporeal Membrane Oxygenation), której poddawani są pacjenci z ciężkim uszkodzeniem płuc.

Lekarze ze szpitala wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej, przekształconego w szpital zakaźny, poinformowali pod koniec kwietnia, że leczenie powiodło się i nie doszło do uszkodzenia układu nerwowego.

Mąż kobiety po wyleczeniu opuścił szpital jeszcze pod koniec marca.

W Zachodniopomorskiem odnotowano dotychczas 473 przypadki zakażenia koronawirusem, 16 osób zmarło.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze