Szczecin: pogorszył się stan zdrowia kobiety z koronawirusem, została przeniesiona na OIOM

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 marca 2020 15:56

Kobieta, u której w poniedziałek, 23 marca wykryto koronawirusa, została przeniesiona na oddział intensywnej opieki medycznej - poinformował we wtorek, 24 marca rzecznik szpitala wojewódzkiego w Szczecinie. To pacjentka w starszym wieku.

Fot. archiwum

- Pacjentka, która trafiła do nas wczoraj z powiatu białogardzkiego z potwierdzonym koronawirusem, ze względu na pogarszający się stan zdrowia, musiała zostać przeniesiona na oddział intensywnej terapii. Jej stan jest ciężki - poinformował we wtorek, 24 marca rzecznik szczecińskiego szpitala wojewódzkiego Mateusz Iżakowski.

To kobieta w starszym wieku, koronawirusa wykryto u niej w poniedziałek wieczorem. Drugą osobą, przebywającą na oddziale intensywnej opieki medycznej szpitala przy ul. Arkońskiej, jest pacjentka w średnim wieku ze Stargardu; SARS-CoV-2 zdiagnozowano u niej 6 marca.

W Zachodniopomorskiem nowego wirusa zdiagnozowano dotychczas u 21 osób, ośmioro z nich przebywało początkowo w izolacji domowej, ale decyzją lekarzy zostali skierowani do przekształconego w placówkę zakaźną szpitala wojewódzkiego.

PAP - Elżbieta Bielecka

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum