Szczecin: pierwszy pacjent z regionu spośród zakażonych koronawirusem opuścił szpital

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 marca 2020 19:10

Starszy mężczyzna, który od trzech tygodni był hospitalizowany w związku z zakażeniem koronawirusem, został wypisany do domu - poinformowała w piątek (27 marca) rzeczniczka szczecińskiego szpitala wojewódzkiego. To pierwszy pacjent w regionie spośród osób ze zdiagnozowanym koronawirusem, który mógł opuścić szpital.

Fot. Fotolia

- Pacjent, który od trzech tygodni był hospitalizowany w oddziale zakaźnym przy ul. Arkońskiej w Szczecinie z powodu koronawirusa, został wypisany dziś do domu - poinformowała w piątek rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie Natalia Andruczyk.

Dodała, że wykonany w piątek test w kierunku SARS-CoV-2 dał wynik ujemny, "a dobry stan starszego mężczyzny pozwolił na wypis ze szpitala".

Jak wskazała Andruczyk, pacjent będzie przebywał w izolacji domowej przez 14 dni. Po 10 dniach wykonany zostanie ostateczny test w kierunku SARS-CoV-2.

To jeden z pierwszych pacjentów, u których zdiagnozowano koronawirusa w regionie.

Dotychczas zdiagnozowano 34 przypadki zakażenia koronawirusem u osób z Zachodniopomorskiego. Jedna osoba zmarła - w czwartek poinformowano o śmierci w koszalińskim szpitalu 67-letniego mężczyzny, u którego wcześniej potwierdzono koronawirusa.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum