Szczecin: pacjentka z bakterią E.coli nadal w szpitalu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2011 14:46

Pacjentka, u której potwierdzono zakażenie bakterią E.coli o takim samym serotypie jak ta, która wywołuje zachorowania w Niemczech, nadal przebywa na w szpitalu w Szczecinie. Jej stan - zdaniem lekarzy - poprawia się.

Szczecin: pacjentka z bakterią E.coli nadal w szpitalu
Jak powiedział dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie, Mariusz Pietrzak, kobieta wymaga specjalistycznego leczenia, bowiem występuje u niej niewydolność nerek.

29-letnia Polka, mieszkająca na stałe w Niemczech, przyjechała do Polski już z objawami choroby. 23 maja trafiła do szpitala w Pile (Wielkopolskie), po dwóch dniach przewieziono ją na oddział zakaźny szpitala wojewódzkiego w Szczecinie.

U pacjentki rozwinął się zespół hemolityczno-mocznicowy, co oznacza m.in. uszkodzenie nerek toksynami bakterii. Potem przez kilka dni kobieta przebywała na oddziale intensywnej terapii. Ostatecznie trafiła na oddział nefrologiczny.

W tym samym szczecińskim szpitalu są także hospitalizowani dwaj mężczyźni. 44-latek z podszczecińskich Polic trafił do placówki 1 czerwca; 25-letni mieszkaniec Szczecina 3 czerwca. O obydwu wystąpiła krwista biegunka. Obaj także byli w Niemczech - jeden w Poczdamie, drugi w Neubrandenburgu.

Jak podkreślają lekarze, stan obu mężczyzn jest dobry, a ich parametry zdrowotne unormowały się.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum